Sukcesy    W nauce

    Sportowe

    Artystyczne

    W konkursach

    Nasi najlepsi

     Kontakt

     Powrót

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Pawłowie.
Gratulacje - brawo chłopcy
Drużyna naszych uczniów z klasy V zdobyła III miejsce w turnieju wiedzy o ruchu drogowym, który zorganizowała we współpracy z policją Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu.Nasi chłopcy - Michał Błachut, Patryk Ploch i Kamil Kalus - spisali się bardzo dobrze. Na ok. 15 drużyn ze szkół powiatu raciborskiego wywalczyli III miejsce. Zawody odbyły się 22.09.2009 roku w Raciborzu w ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu oraz Europejskiego Tygodnia Zównoważonego Transportu.
Oprócz tego indywidualnie w zawodach - także III miejsce- wywalczył Patryk Ploch.
Konkurs składał się z dwóch etapów: części pisemnej testowej oraz po zakwalifikowaniu się - części ustnej. Uczniowie wyróżnieni dostali upominki i dyplomy. Gratulujemy i liczymy na więcej!!Gratulacje, gratulacje... Miło nam powiadomić,że zespół taneczny "REFLEX" działający w naszej szkole zdobył I miejsce w konursie tańca zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu na VII festiwalu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Ziemi Raciborskiej.Tegoroczny konkurs odbył się pod hasłem "Świat w oczach młodego człowieka - jego lęki i nadzieje".
Na tym samym konkursie III miejsce zdobył nasz szkolny chórek prowadzony przez Panią Danutę Zymerman. Serdeczne gratulacje zwycięzcom i osobom, które włożyły dużo pracy w osiągnięcie tego wyniku.Znowu sukces ... Kolejną miłą niespodziankę zgotowali nam piłkarze. Na najwyższym stopniu podium stanęła 22.05.2007 r drużyna chłopców i także drużyna dziewcząt W finale powiatowym XII turnieju TP im. Marka Wielgusa w piłce nożnej chłopców i dziewcząt o puchar Starosty obie nasze drużuny zdobyły I miejsca po zaciętych bojach z rywalami ,Zawody, które odbyły się w Rudniku pokazały, że sport w naszej szkole,która od samego początku do dzisiaj nie ma sali gimnastycznej dzięki pasji i zaangażowaniu nauczycieli - zwłaszcza Pana Wojciecha Zalewskiego (nauczyciela WF) może osiągać dobre wyniki. Aż strach pomyśleć jakie byłyby osiągnięcia na sportowym polu gdyby szkoła miała prawdziwą i porządną salę gimnastyczną. Może władze gminy wreszcie dojdą do właściwych wniosków, bo wyniki już są, a gdzie sprzęt i pomoce ?Sukces Ani Zając Kolejny raz dużo radości sprawiła nam koleżanka Ania Zając z klasy VI , która w konkursie " Żak 2007" zwyciężyła w finale. Finał Diecezjalnego konkursu odbył się 27.04.2007 roku w Opolu. Nasza koleżanka zdobywając I Miejsce potwierdziła, że ubiegłoroczne sykcesy nie były przypadkiem. Serdecznie gratulujemy i bardzo cieszymy się z tego osiągnięcia.
Ania Zając poprawiła swoją ubiegłoroczną lokatę nie dając tym razem szans konkurentom z całej Opolskiej Diecezji. Może inni uczniowie w przyszłości pójdą w ślady Ani?W poniedziałek 20.03.2006 odbył się w Opolu finał Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej "Żak 2006" w którym uczestniczyła Ania Zając z klasy V. Nasza uczennica (opiekun Danuta Hajdasz) sprawiła nam dużo, dużo radości, bo zajęła IV miejsce na około 50 uczestników, reprezentantów wszystkich dekanatów Diecezji Opolskiej. Ania zdobyła 45 punktów na 50 możliwych do zdobycia i została laureatką konkursu.Uczennica klasy VI naszej szkoły Ania Czarny została wyróżniona w Ogólnopolskim konkursie historycznym "KRĄG", którego przewodniczącym Jury był prof.dr hab. Wiesław Jan Wysocki -Dziekan Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego.

Uczennica klasy VI naszej szkoły Ania Malcharczyk ( opiekun Adriana Adamiec) zajęła I miejsce w V Olimpiadzie Języka Niemieckiego dla Szkół Podstawowych Województwa Śląskiego na szczeblu powiatowym i awansowała do finału wojewódzkiego.
W finałach wojewódzkich Ania zajęła III miejsce co jest wielkim osiągnięciem.
Sukces w konkursie ekologicznym

Dnia 10.11.2005r. odbyło się w Katowicach wręczenie nagród w konkursie „ Na najlepiej prowadzoną edukację dla zrównoważonego rozwoju w placówkach oświatowo - wychowawczych województwa śląskiego”. Główną nagrodę w kategorii szkół podstawowych zdobył  Zespół Szkolno – Przedszkolny w Pawłowie.  Placówka otrzymała mikroskop i 24 książki i albumy przyrodnicze. Laureatką tego konkursu spośród nauczycieli została pani Teresa Flak, nauczycielka tej szkoły.  Współpracowały z nią panie: Gabriela Kubik, Bożena Przybyła i Regina Strzeduła.  Konkurs jest organizowany przez Fundację Ekologiczną „Silesia” już po raz 14.  W tym roku wpłynęło nań 60 prac. Były one oceniane w pięciu kategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne i inne placówki oświatowo- wychowawcze.
Podstawowe kryteria według, których oceniane były prace to :
• rozpowszechnianie i wdrażanie do segregowania odpadów
• działania na rzecz kształtowania krajobrazu
• działania związane z promowaniem racjonalnego gospodarowania zasobami przyrody
• organizowanie wystaw, wycieczek, konferencji itp., które podnoszą wiedzę i świadomość ekologiczną oraz promują zmianę stylu życia
• organizowanie obchodów Dnia Ziemi
• organizowanie konkursów promujących ideę zrównoważonego rozwoju
• udział młodzieży w różnego typu konkursach zewnętrznych
• współpraca z różnymi instytucjami, rodzicami, organizacjami pozarządowymi oraz z mediami.


sukcesy w nauce

Sukcesy naszych uczniów w nauce

Wygrana olimpiada Uczennica klasy VI naszej szkoły Ania Malcharczykzajęła I miejsce w V Olimpiadzie Języka Niemieckiego dla Szkół Podstawowych Województwa Śląskiego na szczeblu powiatowym i awansowała do finału wojewódzkiego.
W finałach wojewódzkich Ania zajęła III miejsce co jest wielkim osiągnięciem.

sukcesy sportowe


Osiągnięcia naszych sportowców

Trzej uczniowie naszej szkoły - Marcin Litka, Dawid Martynus z klasy VI i Daniel Dokupil z klasy V zakwalifikowali się drużunowo do finałów województwa śląskiego w tenisie stołowym uczniów szkół podstawowych. To duży sukces naszych tenisistów -gratulacje.Zwycięstwo w Coca-Cola Cup Uczniowie ZSP Pawłow zajęli w turnieju powiatowym piłki nożnej chłopców I miejsce . Turniej Coca- Cola Cup odbył sie 25.04.2006 r. Drużyna z Pawłowa tą wygraną awansowała do turnieju wojewódzkiego. Finały wojewódzkie odbędą sie w Czeladzi 24 maja 2006 roku. Opiekunem, trenerem drużyny jest Pan Wojciech Zalewski- nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole .
Więcej informacji sportowych>>>>>>>>

sukcesy artystyczne

Osiągnięcia artystyczne naszych uczniów

Wyśpiewane I miejsce Dnia 25.04.2006r chór szkolny działający w naszej szkole wziął udział w VII Przeglądzie Szkolnych Zespołów Artystycznych organizowany przez Raciborskie Centrum Kultury i Starostwo Powiatowe. Piosenkami "Złoty kluczyk" oraz "Ziemia" wyśpiewaliśmy sobie I miejsce w kategorii chóry szkolne. Chór działa i występuje pod kierunkiem Pani Danuty Cymerman .
Nagrodą za zwycięstwo w przeglądzie jest sprzęt DVD, który na pewno sprawi radość nie tylko "śpiewakom" ale też innym uczniom naszej szkoły.

sukcesy w konkursach

Bierzemy udział także w konkursach:

GRATULACJE DLA ANI !
27 lutego 2006r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Raciborzu odbył się etap rejonowy Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej organizowanego przez Wydział Katechetyczny przy Kurii Biskupiej w Opolu.
W konkursie wzięło udział 51 uczestników z Raciborza i sąsiednich miejscowości,którzy wczesniej pomyślnie zakończyli etap szkolny.
Nasza uczennica - Ania Zając z klasy V zdobywając maksymalną liczbę punktów (42/42) zwyciężyła w eliminacjach rejonowych. Ania, która była najlepsza w etapie szkolnym okazała się najlepsza takżę w rejonie raciborskim- zajęła bezapelcyjnie I miejsce.
Teraz Ania musi się dalej uczyć,i pogłębiać woje wiadomości, bo już 20 marca 2006r. weźmie udział w finłowych zmaganiach konkursu w Opolu. W finale spotkają się uczniowie z całej Diecezji Opolskiej.

BRAWO Aniu !
Tak trzymaj i życzymy dalszych sukcesów i jak najlepszej lokaty w finale w Opolu.


Wyróżnienie Uczennica klasy VI naszej szkoły Ania Czarny została wyróżniona w Ogólnopolskim konkursie historycznym "KRĄG", którego przewodniczącym Jury był prof.dr hab. Wiesław Jan Wysocki -Dziekan Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego.

Nasi najlepsi

Elita szkoły pod względem osiągnięć w nauce:

KLASA I :
Michał Błachut, Paweł Grela, Nicol Gwóźdź, Kamil Kalus, Robert Lazar, Patrycja Miensopust, Andrea Pitrasz,
Patryk Ploch, Paulina Szmalec, Emilia Wiczek, Jessica Zuber. <<< >>>

KLASA II :
Dawid Kubisz, Jolanta Wilczek, Partycja Kusz, Łucja Przybyła, Koarol Zemelka. <<<>>>>>

KLASA III :
Andrzej Halfar, Bartłomiej Cycoń, Emilia Strzeduła, Klaudia Labud, Martyna Wilczek, Malwina Zuber,
Partick Gwóźdź. <<<<<>>>>>>

KLASA IV :
Ewa Lazar, Monika Flak, Amanda Pitrasz, Sandara Kalinicka, Natalia Kowaczek. <<<<>>>>

KLASA V :
Ania Zając, Paulina Bokwa, Robert Mizioch, Kinga Lazar, Tomasz Stanik. <<<<<>>>>>

KLASA VI :
Marta Przybyła, Aleksandra Marcinek, Dorota Kowaczek, Anna Malcharczyk. <<<>>>>Konrad Hajdasz © 2005    zsp_pawlow@interia.pl